21 september 2026
Hoewel het streefbedrag van €25.000 (nog) niet is gehaald, laat deze opbrengst zien hoeveel dit fonds voor mensen betekent. Binnen en buiten de universiteit blijkt de behoefte aan aandacht voor dit onderwerp onverminderd groot. Wereldwijd staat de acceptatie van de queer gemeenschap steeds meer onder druk, ook in Nederland. Recent onderzoek van o.a. Trimbos Instituut bevestigt deze zorgelijke ontwikkeling.
Juist daarom hebben we besloten door te gaan met steun verzamelen voor dit initiatief. Het UvA Queer Fonds gaat door als structureel onderdeel van het UvA Fonds: een blijvende en aanvullende steunvoorziening voor onderwijs, onderzoek en community-initiatieven die de queer gemeenschap binnen de UvA versterken. Zoals eerder al zichtbaar werd bij bijvoorbeeld het door UvA Pride georganiseerde Pre-WorldPride Festival.
'Een universiteit moet een plek zijn waar iedereen zich vrij voelt om zichzelf te zijn. Dat vraagt niet alleen woorden, maar ook actie.' aldus Vinod Subramaniam, voorzitter van het UvA College van Bestuur, bij de lancering van het fonds. Met de doorstart naar een structureel fonds zet de UvA die actie voort, juist nu de druk op de queer gemeenschap wereldwijd toeneemt.
Donateurs die het fonds al steunen, blijven op de hoogte: zodra hun bijdrage een concreet project mogelijk maakt, ontvangen zij daarover een persoonlijke update. Nieuwe donateurs kunnen zich vanaf nu doorlopend aansluiten.
Be fearless. Support queerness.